Partizan se ”poigrao” sa Igokeom za polufinale ABA lige

Košarkaši Partizana trijumfovali su na gostovanju protiv Igokee sa 101:77 u drugom meču četvrtfinala ABA lige.

Nakon pobjede u Beogradu, igrači Željka Obradovića su jako ušli u meč i poveli su sa 10:0. Kasnije je prednost iznosila i 24:6, a do kraja prve četvrtine je bilo 27:16.

Igokea je uspjela prići na 27:22, pa je Goran Filipović poentirao za samo -2 (30:28). Odvojio se onda Partizan na 37:30 i na poluvremenu je bilo 49:38.

Mateuš Ponitka je odvojio goste na 56:41 i poslije toga je praktično već bilo jasno kome će pripasti ovaj duel. Na kraju trećeg perioda rezultat je bio 73:55, “crno-bijeli” su upisali pobjedu u ovom susretu sa 101:77.

Najefikasniji na meču bio je Goran Filipović sa 28 poena, na drugoj strani Zek Ledej je imao 20 poena.

Oni će u polufinalu igrati sa ekipom Budućnosti, piše Meridian sport.