Benzema na oproštaju postigao gol, remi Madriđana

U terminu od 18.30 odigrano je pet utakmica posljednjeg 34. kola španske Primere, ali se tražio odgovor na samo jedno pitanje.

Kako je još ranije bilo poznato da je Barcelona novi prvak Španije, da će pored Katalonaca sljedeće sezone u Ligu šampiona igrati Real Madrid, Atletico Madrid i Real Sociedad (plus Sevilla kao osvajač Lige Evrope), kao i da će Villareal i Betis učestvovati u Ligi Evrope, jedina nepoznanica u vrhu tabele bila je ko će kao sedmi igrati u Ligi konferencije.

Za to jedno mjesto bilo je čak četiri kandidata – Osasuna sa 50 bodova i tri kluba sa po 49: Athletic Bilbao, Girona i Rayo Vallecano. Na kraju je klub iz Pamplone pobjedom u direktnom duelu nad Gironom (2:1) ovjerio plasman na evropsku scenu.

Athletic Bilbao je gostovao u Madridu i umalo da pokvari svečanu atmosferu zbog opraštanja od kapitena Karima Benzeme i Marca Asensija, koji su posljednji put igrali u bijelom dresu kraljevskog kluba.

REUTERS/Juan Medina

Gosti u su poveli golom Sanceta u 49. minutu. Međutim, Real je uspio da izjednači u 72. minutu. Benzema je realizovao penal i postigao posljednji i ukupno 355. gol u bijelom dresu, a onda minut kasnije izašao iz igre uz ovacije sa tribina.

Villareal – Atletico Madrid 2:2

Real Sociedad – Sevilla 2:1

Mallorca – Rayo 3:0

Osasuna – Girona 2:1