Zrinjski pobijedio Posušje i osvojio osmi naslov prvaka BiH / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Momčadi Zrinjskog trebao je samo bod u Posušju kako bi i teoretski osigurala naslov prvaka Bosne i Hercegovine, no osvojila je sva tri.

Protiv Posušja, ekipe koja se grčevito bori za ostanak, Plemići su slavili s 2:0 i tako imaju nedostižnih 17 bodova više i utakmicu više, na četiri kola do kraja.

Bljesak.info / Kerim Memija

Posušje je protiv Zrinjskog bilo ravnopravan protivnik cijelo prvo poluvrijeme, no kapituliralo je u drugom dijelu. Zrinjski je poveo praktično iz ničega. Vratar domaćih, bivši vratar Zrinjskog, kardinalno je pogriješio u 60. minuti, odnosno Nemanja Bilbija presijekao je njegov pokušaj dodavanja i lagano pogodio za 1:0.

Bljesak.info / Franko Sabljić

U 73. minuti jedan kontakt Franka Sabljića i Luke Lučića sudac Gedžić okarakterizirao je kao jedanaesterac, a Bilbija je drugim golom pogodio za 2:0 i tako osigurao titulu gostima.

Ekipa Zrinjskog naslov je proslavila sa svojim navijačima, Ultrasima, koji su u jednom trenutku bakljadom i vatrometom nakratko prekinuli utakmicu.

Bljesak.info / Ultrasi na Mokrom Docu

Zrinjski će imati priliku i za dvostruku krunu, jer 17. svibnja u Zenici igra finale Kupa Bosne i Hercegovine protiv gradskog rivala Veleža.