Argentina povećala vodstvo protiv Poljske, prekrasan gol Meksika za 2:0

Slavlje igrača Argentine

Nakon što su danas iz skupine D Svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru u osminu finala prošle Australija i Francuska, slijedi rasplet skupine C. Od 20 sati igraju Poljska i Argentina (HTV 2) te Saudijska Arabija i Meksiko (HRTi).

Tijek susreta:

Poljska – Argentina 0:2

Mac Allister 47, Alvarez 69

Saudijska Arabija – Meksiko 0:2

Martin 48, Chavez 53

71′ Messi nije uspio zabiti, pucao je točno po sredini u Szczesnya

69′ Argentina povećava vodstvo protiv Poljske na 2:0. Strijelac je Alvarez, asistent je Enzo Fernadez

61′ Prijete Argentinci, i to strijelac Mac Allister, no sada brani Szczesny

53′ Meksiko je poveo 2:0 protiv Saudijske Arabije, Chavez je briljantno pogodio iz slobodnog udarca!

48′ Meksiko vodi protiv Saudijske Arabije, zabio je Martin!

video thumb

47′ Di Maria je ubacio s desne strane, tamo je Mac Allister koji je prizemnim udarcem pogodio poljsku mrežu

video thumb

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Al Hassan prijeti za Saudijce, no njegov udarac glavom odlazi pokraj gola

43′ Alvarez puca, no poljski vratar je ponovno siguran i drži Poljsku u igri. Poljaci zasigurno jedva čekaju kraj poluvremena

39′ Szczesny je obranio kazneni udarac Messiju!

video thumb

38′ Sudac je odlučio, penal za Argentinu!

36′ Szczesny je zaustavio Alvareza u sjajnoj prilici. U nastavku akcije poljski vratar je “pokupio” u zraku Messija pa je sudac išao pregledati snimku za eventualni kazneni udarac

Poljska - Argentina

Poljska – Argentina

30′ Meksiko je imao nekoliko opasnih situacija pred golom Saudijaca, no put do mreže još nije našao

28′ Dvije odlične prilike za Argentinu, prvu nije iskoristio Alvarez, a drugu Acuna

25′ Nema golova ni na jednoj utakmici, kad bi ovako ostalo dalje bi prošle Poljska i Argentina

14′ Ni na utakmici Saudijske Arabije i Meksika nema golova, Saudijci su sad imali odličnu priliku, no Kanno je pucao s 18 metara iz slobodnog udarca preko gola

Mohamed Kanno

10′ Ponovno pokušava Messi, ali ponovno brani poljski vratar

7′ Szczesny brani udarac Messija koji je pokušao s 18 metara svojom slabijom, desnom nogom

1′ Počele su utakmice koje odlučuju o putnicima u osminu finala!

SASTAVI

POLJSKA: Szczesny, Bereszynski, Glik, Kiwior, Cash, Frankowski, Bielik, Krychowiak, Zielinski, Swiderski, Lewandowski

ARGENTINA: Emi Martínez; Molina, Romero, Otamendi, Acuña; De Paul, Enzo Fernández, Mac Allister; Messi, Álvarez, Di María

SAUDIJSKA ARABIJA: Al Ghannam, Al Amri, Al Tambakti, Al Bulayhi – Al Hassan, Kanno, Abdulhamid – Al Brikan, Al Shehri, Al Dawsari

MEKSIKO: Ochoa – Gallardo, Moreno, Montes, Sanchez – Pineda, Alvarez, Chavez – Lozano, Martin, Vega

KALKULACIJE UOČI UTAKMICA

Dalje mogu proći sve četiri ekipe.

Nakon odigrana dva kola Poljska je prva sa 4 boda, Argentina i Saudijci imaju po tri boda, dok je Meksiko zadnji s jednim bodom.

Poljska je u najboljoj poziciji. Treba im samo remi i sigurno idu dalje. Ispadaju u slučaju poraza i pobjede Saudijaca nad Meksikom. Ipak, ako Poljska izgubi s četiri razlike, a Saudijci remiziraju, onda ispadaju. Ako Poljaci izgube, a Meksiko dobije s četiri razlike, onda opet ispadaju.

Argentina je nakon šoka i poraza od Saudijaca na otvaranju, uspjela srušiti Meksiko i sami odlučuju o sebi. Za osminu finala dovoljan je i remi uz to da Meksiko remizira ili pobjedi s manje od četiri razlike. Ako Robert Lewandowski ipak sruši Argentinu, Lionel Messi i društvo putuju kući.

Saudijci također odlučuju sami o sebi. Ako pobjede, idu dalje, remi je također dovoljan ako bi Argentina izgubila s bilo kojom razlikom ili poraz Poljske od četiri razlike. Također, u slučaju poraza momčad francuskog stručnjaka Hervea Renarda ide doma.

Meksiko ima najmanje šansi za prolaz dalje, treba im pobjeda od tri razlike nad Saudijskom Arabijom i da Poljaci ne izgube od Argentine.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!