Lazio upisao bitnu pobjedu protiv Sassuola

Drugi meč 31. kola italijanske Serije A koji se igrao u subotu donio je pobjedu Lazija u Rimu nad Sassuolom rezultatom 2:1 (1:0), a strijelac drugog pogotka za tim Maurizija Sarrija bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Posle ove pobjede “nebeskoplavi“ se nalaze na petom mjestu šampionata sa 52 boda, a ovo im je bila treća pobjeda u posljednja četiri kola.

Rimljani nastavljaju potjeru za mjestu koje vodi u Ligu Evrope – trenutno su timu iz prijestolnice glavni konkurenti Roma, koja ima bod manje i meč manje, i Atalanta, koja ima bod manje i dvije utakmice manje. Sassuolo je deveti sa 43 boda.

Poveo je domaćin preko Manuela Lazzarija u 17. minutu – bio je to prelijep udarac koji Andrea Consigli nije mogao da zaustavi. U 51. minutu bilo je 2:0 za domaće, a svoj deveti gol u sezoni postigao je Sergej Milinković-Savić. Lopta se odbila do fudbalera rođenog u Španiji, koji je preciznim udarcem u donji levi ugao praktično riješio meč.

Do kraja utakmice Sassuolo je preko Hameda Juniora Traorea uspio da umanji zaostatak u petom minutu sudijske nadoknade.