Zrinjski pobijedio GOŠK i odgodio šampionsko slavlje Borca

Fudbaleri Zrinjskog večeras su u Gabeli slavili u posljednjoj utakmici 31. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Mostarci su savladali domaću ekipu GOŠK-a rezultatom 4:1 i tako još uvijek zadržali matematičke šanse za odbranu naslova šampiona u ovoj sezoni.

Nakon prvih 45. minuta igre u duelu ekipa iz Hercegovine rezultat na semaforu glasio je 0:0. Bio je to rezultat koji je dva kola prije kraja sezone garantovao šampionsku titulu Borcu, ali su „plemići“ u nastavku susreta ipak ubacili u brzinu više i barem privremeno odgodili slavlje Banjalučana.

Zrinjski je protiv GOŠK-a poveo u 50. minuti kada je precizan bio Ćuže. Samo minut kasnije Abdurahimi je centrirao za Ćužea koji je bio usamljen na drugoj stativi i bez većih problema udvostručio vodstvo na 2:0.

U 61. minuti Kiš je pogodio za 3:0, a četvrti gol za Zrinjski postigao je Jukić u finišu meča. Sve što su domaći uspjeli uraditi u ovoj  utakmici bio je utješni gol Milićevića u 65. minuti.

Ekipa Zrinjskog sada ima 70 bodova i na drugom je mjestu na tabeli, dok lider Borac ima 75. Banjalučani će priliku za podizanje pehara imati u narednom kolu kada na domaće terenu dočekuju ekipu Igmana iz Konjica. Dođu li do pobjede i titule u posljednjem kolu će na stadionu „Grbavica“ igrati vjerovatno meč bez rezultatskog značaja protiv Željezničara.

Zrinjski će u narednom 32. kolu pred domaćom publikom ugostiti ekipu Tuzla Sitija, koja je danas poražena na Tušnju od Borca rezultatom 6:2.