Bolonja ne staje

Fudbaleri Bolonje slavili su u ponedjeljak, u meču 33. kola Serije A na gostovanju Romi.

Bolonja je pobjedu upisala rezultatom 3:1.

Već u 14. minutu su poveli gosti iako je Roma bila ta koja je prva imala ozbiljnu priliku. Gol za goste postigao je Osama El Azuzi, nije baš najbolje izveo makazice nakon slobodnog udarca, ali lopta je ipak završila u mreži. Do tada smo već vidjeli tri žuta kartona, dva za domaće.

Zatrsela se prečka Rome u 42. minutu nakon sjajnog udarca Aleksisa Salmakersa, a mreža u 45. Za 0:2 je pogodio Džošua Zikze koji je postigao sjajan gol.

Roma je uspjela da uzvrati u 56. minutu. Sardar Azmun je dočekao odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

Salmakers je u 65. minutu postigao još jedan sjajan gol za 1:3. Primio je loptu u kaznenom prostoru i lobovao golmana. Mile Svilar je samo pogledom ispratio šta se dešava.

Bolonja je ovom pobjedom preskočila Romu na četvrtom mjestu na tabeli, piše Sport klub.