“Enfild” grmio za Klopa, Liverpul pregazio Norič (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u osminu finala FA kupa pošto su danas na svom “Enfildu” pobijedili Norič rezultatom 5:2.

Bila je ovo prva utakmica nakon što je Jirgen Klop u petak saopštio da napušta klub na kraju sezone, te je u pravoj “liverpulovskoj” atmosferi, ekipa odigrala napadački i efikasno.

Goleadu je otvorio Kurtis Džouns, koji je već u 16. minutu iskoristio asistenciju MekKonela i glavom pogodio za 1:0. Ali, Norič je brzo uzvratio, pošto je u 22. minutu Gibson izjednačio na 1:1.

Liverpul je takođe brzo postigao drugi gol, pošto je u 28. minutu Darvin Nunjez poslije asistencije Bredlija pogodio za 2:1, što je i bio rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog, Žota je pobjegao odbrani i iskoristio lošu reakciju štopera Noriča, poslao loptu u dalji ugao za 3:1.

Onda je uslijedio povratnički 55. minut, kada se poslije duge pauze na teren vratio Endi Robertson, uz njega su ušli i Van Dajk i takođe oporavljeni Dominik Soboslaj.

U 63. minutu upravo su rezervisti bili kreatori za 4:1, Soboslaj je izveo prekid, a Van Dajk sa 10 metara glavom pogodio mrežu.

U 69. minutu efektan pogodak postigao je i Sains, koga je Van Dajk olako pustio i potcjenio, uslijedio je sjajan šut sa distance uz stativu za 4:2.

Za kraj, u posljednjim trenucima meča, u listu strijelaca upisao se i Gravenberh koji je glavom postavio konačnih 5:2.

Pogledajte kako je izgledao početak utakmice, kada se “Enfildom” orilo “Nikada nećeš hodati sam za Jirgena Klopa.