Međedović eliminisao Hanfmana i plasirao se u polufinale turnira u Gštadu

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u polufinale turnira u Gštadu, pošto je pobijedio Nijemca Janika Hanfmana rezultatom 2:0 (6:3, 6:3). Međedović, koji je trenutno 183. igrač na svjetskoj listi, uspio je da za jedan sat i 22 minuta nadigra daleko bolje plasiranog Hanfmana koji je 46. igrač.

Oba tenisera su sigurno ušla u meč, a tokom prvog seta Međedović je imao dvije brejk lopte u trećem gemu koje nije iskoristio.

U šestom gemu je izborio nove dvije brejk šanse i nije dozvolio da ih propusti, pa dolazi do brejka i vođstva u gemovima sa 4:2. Nijemac se nije predavao i odreagovao je ribrejkom, koji mu nije mnogo pomogao pošto je izgubio i svoj naredni servis gem poslije velike borbe. Međedović je potom sigurno servirao za 1:0.

Na početku drugog seta Međedović je rano došao do brejka u prvom gemu i to ponovio u devetom za pobjedu u meču.

U polufinalu turnira u Gštadu srpskog tenisera očekuje duel sa Argentincem Pedrom Kačinom.

Plasman u polufinale je ranije danas obezbijedio i Miomir Kecmanović koji je eliminisao Belgijanca Zizua Bergsa rezultatom 2:1, po setovima, 6:4, 3:6, 7:5.