Hrvatska deklasirala SAD / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Hrvatski rukometaši lako su pobijedili Sjedinjene Američke Države u drugom kolu prve faze Svjetskog prvenstva.

Završilo je 40:22 te je Hrvatska nakon poraza od Egipta došla do prvih bodova. Momčad Hrvoja Horvata potvrdila je status uvjerljivog favorita protiv Amerikanaca, koji su, doduše, u prvom kolu pobijedili Maroko, prenosi Index.hr

Američki rukometaši su se držali tek prvih 10-ak minuta, jednom su i poveli, ali nakon 5:5 Hrvatska je zaredala sedam uzastopnih pogodaka i već tu utakmica je bila riješena. Do kraja poluvremena Hrvatska je digla prednost na 10 razlike i SAD se više nijednom nije spustio na jednoznamenkasti zaostatak.

Drugo poluvrijeme bilo je puko odrađivanje posla uz uigravanje 5-1 obrane te naštimavanje šuta. Hrvatsku je sa sedam golova predvodio Igor Karačić, šest je zabio Josip Šarac, koji je upao u sastav umjesto Zvonimira Srne, dok se pet puta u strijelce upisao Filip Glavaš. Igračem utakmice proglašen je Gary Hines, strijelac šest pogodaka.

Hrvatska će u utorak opet biti veliki favorit i tražit će novu pobjedu protiv Maroka. Horvatovi izabranici do kraja druge faze moraju pobijediti sve utakmice kako bi imali realne izglede za plasman u četvrtfinale.