Perišiću asistencija u visokoj pobjedi, Svecima opet poraz

Izvor: REUTERS/David Klein

Tottenham je u malom gradskom derbiju 19. kola Engleske lige u gostima Crystal Palace s 4:0, a Ivan Perišić je asistirao za prvi gol.

Hrvatski reprezentativac je fantastičnim centaršutom pronašao Harryja Kanea, a on je zabio glavom u 48. minuti. Kane je zabio i u 56. minuti, a loptu su u mrežu poslali i Doherty te Heung-Min Son za konačnih 4:0.

REUTERS/David Klein

Perišić je igrao do 86. minute. Tottenham je ovom pobjedom ostao peti s 33 boda,dok je Palace 12. s 22.

Ostala tri susreta 19. kola bila su važna u borbi za opstanak. Southampton se nije pomakao s posljednjeg mjesta, a na domaćem je terenu morao priznati premoć direktnom konkurentu za opstanak Nottingham Forestu koji je slavio 1:0 golom Awonijia. Duje Ćaleta Car je kod Svetaca ušao u igru u 34. minuti.

REUTERS/Ian Walton

U Birminghamu je bio lokalni derbi između Aston Ville i susjeda iz Wolverhamptona i nadmudrivanje dvojice španjolskih stratega nedavno pristiglih iz Primere – domaćeg Unaija Emeryja (sezonu započeo na klupi Villarreala) i gostujućeg Julena Lopeteguija (stigao iz Seville). Susret je završio podjelom bodova 1:1.