Engleska uvjerljivo svladala Ukrajinu za polufinale Eura

Engleska prema polufinalu

U posljednjem susretu četvrtfinala Europskog nogometnog prvenstva reprezentacija Engleske je u Rimu pobijedila Ukrajinu s 4-0.

Golove za Englesku zabili su Harry Kane (4, 50), Harry Maguire (46) i Jordan Henderson (63).

“Gordi Albion” je poveo već u 4. minuti golom Harryja Kanea na odličnu asistenciju Raheema Sterlinga. Napadač Manchester Cityja je sjajno gurnuo loptu u prostor, a Kane je bio brži od ukrajinske obrane svladavši vratara Buščana. Nakon ranog vodstva Englezi su kontrolirala utakmicu, a Ukrajina je imala inicijativu, no bez većih opasnosti po englesku obranu. U 17. minuti nakon pogrešnog dodavanja Walkera Jaremčuk je propustio najveću priliku, iskosa je pokušao svladati Pickforda udarcem u bliži, no engleski vratar je bio siguran.

Korak bliže pobjedi Englezi su načinili već u 46. minuti. Luke Shaw je ubacio iz slobodnog udarca, a Harry Maguire glavom zabio za 2-0. Samo dvije minute kasnije sve je bilo gotovo. Engleska je izvela brzu akciju, opet je Shaw ubacio, a Kane glavom pogodio za 3-0. Golijada se nastavila u 63. minuti. Mason Mount je ubacio iz kornera, a Henderson glavom zabio za 4-0.

Zanimljivo, Engleska je do polufinala stigla bez primljenog gola, s razlikom pogodaka 8-0.

Englezima će to biti treće polufinale u povijesti, a dosadašnja dva su izgubili. Na EP-u 1968. godine Engleska je izgubila od Jugoslavije sa 0-1, a 1996. od Njemačke nakon izvođenja jedanaesteraca.

Ukrajince može utješiti kako je već plasman u četvrtfinale njihov najveći uspjeh na europskim prvenstvima.

Engleska će u polufinalu, 7. srpnja u Londonu igrati protiv Danske koja je u pobijedila Češku s 2-1. U drugom polufinalu 6. srpnja, također u Londonu igrat će Italija i Španjolska. Finale je 11. srpnja, također na londonskom stadionu Wembley.

Ukrajina – Engleska 0:4

Tijek susreta:

80′ Utakmica se potpuno smirila nakon tri gola Engleza, Ukrajinci povremeno pokušaju ugroziti vrata Pickforda, no engleski vratar i dalje je bez primljenog gola na Euru

73′ Ušao je Calvert-Lewin umjesto dvostrukog strijelca Kanea

65′ Makarenko je ušao kod Ukrajine umjesto Sidorčuka. Southgate radi pak tri zamjene. Izašli su Shaw, Sterling i Phillips, a ušli Trippier, Rashford i Bellingham

63′ GOL! Henderson zabija za 4:0 nakon ubačaja Mounta iz kornera

57′ Rice izlazi, ulazi kapetan Liverpoola Jordan Henderson

51′ Mount – Sterling – Shaw – Kane! Engleska vodi 3:0, prekrasna akcija i Ukrajinci su na koljenima

Slavlje Engleza

46′ GOL! Engleska vodi 2:0! Shaw je ubacio iz slobodnog udarca, a Maguire je najviši u skoku

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45+3′ Kraj prvog dijela. Engleska vodi protiv Ukrajine 1:0

43′ Ukrajina se diže! Šaparenko puca pokraj gola

41′ Ukrajinci opet u šesnaestercu Engleske, no bit će samo korner

39′ Nova prilika za Englesku, Shaw je dodao Sanchu koji puca u ukrajinskog vratara. Ipak, pomoćni sudac podigao je kasnije zastavicu

36′ Krivcov ne može nastaviti zbog ozljede, ušao je Cigankov

33′ Umalo je Engleska došla do drugog gola. Pucao je Rice, brani Buščan, lopta je išla po sredini gola

31′ Nema puno prilika na utakmici, borba se većinom vodi na sredini terena

Harry Kane

Harry Kane

21′ Dobra akcija Engleza, Sterling je izbacio Shawa na strani, on je dao povratnu loptu na 16 metara, no tamo nema nikoga

16′ Nakon pogreške Walkera, Jaremčuk se našao u prilici, Pickford je obranio njegov pokušaj

12′ Pokušavaju Ukrajinci doći do gola Engleske, ali zatvoreni su svi prilazi Pickfordu

4′ Sterling je izdržao duel s igračem Ukrajine, pronašao Kanea koji je neumoljiv! Engleska vodi 1:0, Buščan je bio nemoćan

Harry Kane postiže prvi gol

1′ Počela je utakmica u Rimu!

Početni sastavi

UKRAJINA: Buščan; Karavajev, Zabarni, Krivcov, Matvijenko, Mikolenko; Sidorčuk, Zinčenko, Šaparenko; Jarmolenko, Jaremčuk
ENGLESKA: Pickford; Walker, Stones, Maguire, Shaw; Rice, Phillips; Sancho, Mount, Sterling; Kane.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!