in

Za pomoć u ruralnim područjima  osigurano oko 12 miliona eura

Slatka-Tajna.Eu
Bevanda EBRD

Zamjenik predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH i ministar finansija i trezora Vjekoslav Bevanda i predsjednik Međunarodnog fonda za poljoprivredni razvoj (IFAD) Gilbert Houngbo potpisali su sporazum o finansiranju za Projekt poljoprivrednog razvoja i ruralnih preduzeća (READP).

Vrijednost ovog projekta, koji će biti implementiran u narednih pet godina, je 11.787.000 eura, a kredit će biti alociran 60 posto na Federaciju BiH što je 7.062.200 eura i 40 posto na Republiku Srpsku kojoj će biti doznačeno 4.724.800 eura.

„Važno je reći da je ovo povoljan aranžman s rokom otplate 18 godina i grace periodom od tri godine. Projekat će biti implementirati na cijelom teritoriju Bosne i Hercegovine i to u 90 općina. Očekujemo da će ovaj projekt poboljšati organizaciju manjih proizvođača i njihovo udruživanje kako bi lakše osvojili tržište“, naglasio je ministar Bevanda.

Istaknuo je da je cilj projekta povećati prihode mladih u ruralnim sredinama i siromašnih domaćinstava tako što će biti angažirani u profitabilnim agro-biznisima.

„ Od ovog projekta se očekuje da direktno uključi i ostvari korist za 8.650 korisnika iz ciljnih domaćinstava i oko 5.000 indirektnih sudionika koji će imati koristi od povoljnih ulaganja u infrastrukturu“, rekao je ministar Bevanda.

Klikni na "like" i pridruži nam se na Facebooku










Zahvalio se predstavnicima IFAD-a koji su omogućili da dođe do ovog ugovora i izrazio nadu da će entitetske vlade uspješno uspostaviti komunikaciju s općinama gdje će projekt biti implemntiran. Sporazum je i ovog puta potpisan korespodentno, bez uobičajenih ceremonija, zbog mjera koje su poduzete u sprječavanju širenja virusa COVID -19 i propisanih epidemioloških mjera

Comments

Komentariši

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0

What do you think?

ZMIJE NISU KAO TE ŽENE, ZALIJEPE SE ZA NEKOG DA POSTANU POZNATE! Amar Gile opleo po STARLETAMA i ljubavnicama!

Knin razvija turizam europskim novcem