Džeko ušao sa klupe i pokrenuo preokret Rome

Ekipa Rome pobijedila je Jang Bojs u meču 1. kola grupne faze Lige Evrope u gostima, a kapiten kluba Edin Džeko ušao je na poluvremenu utakmice i pokazao koliko je bitan za rimski klub.

Roma je nakon prvih 45 minuta imala zaostatak od 1:0, a gol za domaći tim postigao je Nsame u 14. minuti s bijele tačke. Roma je igrala loše, nije stvarala prilike i domaći tim je potpuno zasluženo imao prednost.

U nastavku meča Roma je zaigrala malo bolje, ali nije uspjela doći do gola, da bi u 59. minutu sa klupe ušao Edin Džeko i nakon samo deset minuta majstorski je uposlio Peresa koji je pogodio za 1:1 i svom timu donio poravnanje.

Ubrzo nakon toga, tačnije u 74. minutu, Kumbula pogađa za 2:1 na asistenciju Mhtarjana i, na kraju će se ispostaviti, donosi preokret i pobjedu Romi.