Težak poraz “Zmajeva“ u Portugalu

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras od selekcije Portugala u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo 2025. godine.

Domaća selekcija je u Gimaraešu slavila sa 29:19 i tako došla na prag plasmana završnicu najboljih selekcija svijeta. Jasno je da je pred bh. rukometašima gotovo nemoguća misija u revanšu koji će biti odigran za tri dana.

Tim Damira Doborca kojem je ovo bio debi na bh. klupi je jako loše počeo meč, do 13. minute je postigao tek dva gola, pa su domaći vrlo brzo otišli na plus 4. od 15. minute “zmajevi“ su zaigrali bolje, pa su u 25. minuti prišli na minus (9:11), ali Portugalci ponovo prave seriju 3:0 i odlaze na 14:9. Na poluvrijeme se otišlo bi rezultatu 14:10.

U drugom dijelu domaći su održavali stečenu prednost u prvih 15 minuta, a onda su još više ubrzali i povećali prednost. BiH se u tim trenucima u potpunosti raspala. U Tuzli će morati loviti vjerovatno nedostižnih minus

U reprezentaciji BiH su se istakli Milan Vukšić sa sedam golova i Benjamin Burić koji je blistao na golu, ali nije mogao spriječiti težak poraz.

Revanš susret baraža za Svjetsko prvenstvo na rasporedu je 12. maja u tuzlanskom Mejdanu, s početkom u 17 sati. Svjetsko prvenstvo 2025. godine bit će odigrano u Hrvatskoj, Danskoj i Norveškoj.