Palmer ”zaledio” Everton

Kol Palmer je možda i igrač sa najboljom formom u Premijer ligi u ovom trenutku. Englez je postigao čak četiri gola u pobjedi Čelzija nad Evertonom 6:0 (4:0) u posljednjoj utakmici 33. kola.

Meč je započeo u nešto sporijem ritmu, ali sve je promijenio pogodak Palmera u 13. minutu. Engleski reprezentativac je već nakon pet minuta ponovo bio upisam među strijelce, a do kraja prvog dijela utakmice je postigao još jedan pogodak. Pred odlazak na odmor je mrežu tresao i Nikolas Džekson.

Jasno je bilo da se sprema težak poraz Evertona, a Palmer je svoj četvrti pogodak na utakmici postigao u 64. minutu iz penala. Igrač Čelzija se tako izjednačio na listi strelaca sa Erlingom Halandu. Trenutno obojica zauzimaju prvo mesto sa po 20 golova. Klub iz Londona je do kraja uspeo da upiše još ubedljiviju pobedu jer je rezervista Alfi Gilkrist postavio konačan rezultat u 90. minutu.

“Plavci” nakon ovog trijumfa zauzimaju deveto mjesto sa 47 bodova, dok je Everton ostao na 16. poziciji sa 27.