Kovačić i Gvardiol vode Siti do šampionske titule

Fudbalski klub Mančester Siti pobijedio je Luton Tovn rezultatom 5:1, a utakmicu će dugo pamtiti i hrvatski reprezentativci Mateo Kovačić i Joško Gvardiol.

U borbi za naslov prvaka Engleske, Mančester Siti ubilježio je domaću pobjedu protiv Luton Towna, a pogodak za 2:0 postigao je Mateo Kovačić prekrasnim, silovitim udarcem s 15 metara u 64. minuti. To mu je bio prvi pogodak u Premieršipu u dresu Mančester Sitija.

U 87. minuti, Joško Gvardiol uposlio je Dokua za 4:1, da bi u trećoj minuti sudijske nadoknade defanzivac „vatrenih“ još jednim lijepim pogotkom, s ruba kaznenog prostora u bliži gornji ugao, postavio konačnih 5:1. Gvardiolu je to bio drugi pogodak u drugom uzastopnom nastupu, nakon što je fenomenalno pogodio i protiv Real Madrida u Ligi prvaka.

Kovačić i Gvardiol uz izvrsne su ocjene igrali od početka do kraja dvoboja.