Košarkaši Crvene zvezde izgubili od Žalgirisa u Areni

BEOGRAD – Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od Žalgirisa rezultatom 91:93 u meču 26. kola Evrolige.

Zvezda sada ima skor 10-16, a Žalgiris 11-15.

Prvo poluvrijeme je proteklo u ujednačenoj igri, nijedna ekipa nije uspjela da stekne značajniju prednost, pa se u drugi dio meča ušlo neriješenim rezultatom 45:45.

U posljednjih 10 minuta ušlo se vođstvom Žalgirisa 68:65. Na početku posljednjeg perioda Zvezda je napravila seriju 7:0 i preuzela vođstvo, ali je Žalgiris uzvratio i u posljednji minut ušao vođstvom 88:85.

Poslije dva vezana promašena bacanja Arnasa Bukevičijusa Nemanja Nedović je 47 sekundi prije kraja smanjio na 87:88.

Najefikasniji igrač meča Kinan Evans je 30 sekundi prije kraja povećao na 90:87. Džoel Bolomboj je sa bacanja smanjio na 89:90, a 20 sekundi prije kraja Jago Dos Santos je napravio nesportski faul, a Edgaras Ulanovas je dao samo jedno bacanje.

Uslijedila je greška sudija na štetu Zvezde, pa su sa tribina na teren počele da dolijeću kovanice i razni predmeti.

Tomas Dimša je sa dva bacanja povećao na 93:89.

Jago je smanjio sa bacanja na 91:93 i ispostavilo se postavio konačan rezultat.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Jago Dos Santos sa 21 poenom, Nemanja Nedović i Luka Mitrović su dali po 15, a Rokas Gedraitis 11.

Kod Žalgirisa se istakao Evans sa 25 poena, Rolands Šmits je dao 13, a Laurinas Birutis je dao 12.

U narednom kolu, 1. marta Zvezda gostuje Bajernu.