Son i Hvang napravili preokret protiv Australije

Fudbaleri Južne Koreje pobijedili su selekciju Australije sa 2:1 u četvrtfinalu Kup Azije.

Južna Koreja nakon što se izvukla protiv Saudijske Arabije, sada je u posljednjim trenucima izborila i produžetak protiv Australije. Kreg Gudvin je doveo svoj tim u prednost od 1:0 u 42. minutu.

Ipak u sudijskoj nadoknadi napravljen je penal nad Hjong Min Sonom, a Hi-Čan Hvang je bio precizan s bijele tačke za 1:1. Trenutak magije je Son napravio u 104. minutu predivnim golom iz slobodnog udarca s oko 20 metara za konačnih 2:1.

Južna Koreja će u polufinalu igrati protiv Jordana koji je sa 1:0 bio bolji od Tadžikistana.