Zvezda ostala kratkih ruku u Pireju

Crvena zvezda nije uspjela da savlada ekipu Olimpijakosa te je na gostovanju u Grčkoj poražena rezultatom 88:83.

”Bratski derbi” u Pireju protekao, kao i uvijek, sa puno poštovanja van parketa te puno borbe na njemu.

Zvezda je čini se vukla neke repove gušćeg rasporeda u posljednjih nekoliko dana te se činilo da se beogradski ”crveno-beli” u onim odlučujućim momentima bili bez energije.

Dobro su gosti iz Beograda otvorili utakmicu, većinu prvog dijela vodili, a na poluvrijeme otišli sa samo pola koša zaostatka. Međutim, treća četvrtina, kako to nekako po pravilu biva ove sezone, bila je kobna. Olimpijakos je baš u ovom periodu napravio razliku koju je, uz neke oscilacije, održavao.

U domaćoj ekipi najefikasniji je bio Alek Piters sa 28 poena, Mustafa Fol je imao dabl-dabl učinak sa 14 poena i isto toliko skokova.

Nemanja Nedović je sa svojih 26 poena gurao goste, pomagao mu je Teodosić sa 15.

Poslije ovog kola Zvezda je na skoru od tri pobjede i šest poraza, dok je Olimpijakos na pet pobjeda i četiri poraza.

Zvezda će 10. kolo u Evropi odigrati protiv Olimpije iz Milana u Štark Areni, dok će Olimpijakos ugostiti predstavnika iz Litvanije Žalgiris.