U nadoknadi slomili otpor Želje

U derbi susretu 8. kola Premijer lige fudbaleri Zrinjskog pobijedili su Željezničar rezultatom 2:1.

Iako je Zrinjski dominirao, tek u finišu su slomili otpor “plavih” i došli do vrijedne pobjede.

U 31. minuti pao je gol za “Želju” nakon kornera i kombinacije. Mekić je ubacio s lijeve strane, a Jašarević majstorski pogodio glavom za vođstvo tima s Grbavice 1:0.

U 77. minuti i Jakovljević je imao veliku šansu poslije kornera i udarca glavom, ali lopta je prohujala pored gola. Ipak, samo 60 sekundi kasnije Ivančić je ubacio iz prekida, a Jakovljević ponovo visoko skočio i glavom pogodio za 1:1.

I kada se činilo da će ostati 1:1, Mišić je u 92. minutu na povratnu loptu Bilbije pogodio i donio veliku pobjedu Zrinjskom.

Zrinjski će u narednom kolu gostovati Tuzla Sitiju, dok će Željezničar dočekati Široki Brijeg.

Podsjećamo, Zrinjski je u četvrtak u svom prvom evropskom nastupu u Ligi konferencija napravio pravo čudo kad se nakon 0:3 vratio u meč protiv AZ Alkmara i stigao do pobjede od 4:3.