Koševo zanijemilo: Gruzijci šokirali Sarajevo u nadoknadi, igrat će se produžeci

Fudbaleri Sarajeva i Torpeda ponovo su remizirali te su večeras na Koševu odigrali 1:1, što je ukupnih 3:3 u ovom dvomeču.

Prvi susret u Gruziji završio je rezultatom 2:2, pa je samo pobjeda igrala Sarajevu za prolaz u narednu fazu takmičenja. “Bordo” momci odlično su otvorili utakmicu jer je Almedin Ziljkić u 12. minuti na asistenciju Kyremeha pogodio za 1:0.

U 34. minuti Arabidze je zaprijetio, ali se Šahinović nije dao savladati.

U 44. minuti Oliveira se našao u šansi, ali je Kljajić spasio goste. Potom je u nadoknadi glavom pokušao Kyremeh, ali nije bilo promjene rezultata.

U 65. minuti veliku šansu imali su gosti, ali je Zeljković u posljednji čas reagovao ispred Pantuslaija te na taj način spasio čist pogodak. Tri minuta poslije Vrančić je pogodio prečku.

U 73. minuti Oliveira je šutirao, a njegov udarac ponovo brani Kljajić.

U samom finišu susreta, u prvoj minuti nadoknade nakon jednog prekida Gigauri je pogodio glavom i izjednačio na 1:1.