Slobodi u Banjoj Luci poništen čist pogodak kod rezultata 1:1

Jedna situacija privukla je mnogo pažnje, a desila se pri rezultatu 1:1.

Naime, Tuzlaci su postigli gol za vodstvo na Gradskom stadionu u Banjaluci, ali je on poništen zbog navodne nedozvoljene pozicije.

Strijelac gola bio je Stojan Vranješ, ali uzalud se radovao jer je gol na kraju poništen. Vrijedi dodati i to da je glavni sudija na ovoj utakmici bio Frano Jelić. Asistirali su mu Marko Zelenika iz Mostara, te Musa Jure iz Čitluka.

Sloboda je došla da odigra hrabro utakmicu u Banjaluci, ali na kraju nisu uspjeli do pozitivnog rezultata i poraženi su sa 3:2.

Krenulo je sjajno za Tuzlake. Igrala se 9. minuta kada je Delića sa 30 metara postigao golčinu za vodstvo Slobode.

Nakon toga je Borac zaigrao dosta bolje, ali nije ni Sloboda bila bez svojih prilika. Ipak, u 35. minuti Lazić postiže gol za poravnanje i to iz sumnjive situacije. Uzalud su gosti protestovali, sudija nije promijenio svoju odluku.

Drugo poluvrijeme krenulo je preokretom Borca. Igrala se 56. minuta kada je Mrkaić asistirao, a gol za vodstvo Borca postigao je Blagaić.

Nije Sloboda klonula, nastavili su da igraju hrabro, te su u 73. minuti stigli do gola i do poravnanja u Banjaluci.

Potražite više informacija na temu Premijer liga BiH:

Maksimović je asistirao, a gol za poravnanje postigao je Alić, ali već u narednom napadu Borac ponovo vodi, ovaj put sa 3:2.

Cvijanović je šutirao, pogodio je stativu, a gol postiže Kulašin. Ovo je ujedno bio posljednji gol na utakmici, te je Borac slavio protiv Slobode.