Mladi Bove donio pobjedu Romi nad Leverkusenom, Juventus izbjegao poraz

Večeras su odigrani prvi polufinalni mečevi drugog po jačini UEFA-inog takmičenja – Ligi Evrope. Minimalnu pobjedu upisala je Roma, dok je Juventus izbjegao poraz u posljednjim trenucima.

Vučica je na Olimpiku u Rimu dočekala ekipu Bayer Leverkusena koji je u velikom naletu, ali je Mourinho još jednom pokazao da je specijalista za kup takmičenja.

Roma je prijetila u nekoliko navrata tokom susreta, a do velike prednosti stigli su u 63. minuti susreta.

Dao je lukavi Portugalac na iznenađenje mnogih od prve minute priliku mladom Italijanu Edouardu Boveu, a on mu se u pomenutoj minuti odužio na sjajan način.

Abraham je uposlio mladog veznjaka, a ovaj na sjajan način matirao Hradeckog za vrijedan trijumf rimskog tima.

REUTERS/Alberto Lingria

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Benjamin Tahirović cijeli meč za Romu odgledao je sa klupe za rezervne fudbalere.

Juventus u posljednjoj minuti izbjegao poraz

Ima Sevilla veoma turbulentnu sezonu iza sebe, ali u posljednje vrijeme igraju veoma dobro.

Sjajnu formu demonstrirali su i večeras, ali iako su vodili do posljednje sekunde nose neriješen rezultat pred revanš.

Poveo je tim iz Andaluzije u 26. minuti susreta. Lucas Ocampos je sjajno uposlio Marokanca Youseffa En Nesyrija koji je matirao Szcesnog.

REUTERS/Claudia Greco

I kada se činilo da će Sevilla sa prednošću na revanš, Pogba je uposlio Gattija koji pogađa za konačnih 1:1.

Revanš mečevi ovih timova na rasporedu su već za sedam dana.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad