Prgav i bezobrazan potez Krunića mogao “ukopati” Milan, odluka španskog sudije nikom nije jasna

Inter je imao ulogu gosta u sinoćnjem meču, te je San Siro bio ispunjen većinom navijačima Milana, ali ni to nije pomoglo ovoj ekipi da izbjegne poraz od gradskog rivala u polufinalu Lige prvaka.

Edin Džeko bio je jedan od najboljih na terenu, a Dijamant je fantastično otvorio utakmicu jer je već u osmoj minuti uspio da zabije gol za 1:0 nakon centaršuta Calhanoglua.

Već u 11. minuti na semaforu je bilo 2:0 za Inter, dok je na San Siru nastao totalni muk. Gosti do drugog gola stigli nakon odlične akcije i asistencije Dimarca za Mkhitaryana koji je sjajno pogodio i udvostručio prednost Intera.

Domaći tim je do kraja utakmice pokušavao da se vrati i dođe barem do rezultata koji bi im mogao olakšati posao u revanšu, ali to nisu uspjeli da urade.

Inter je imao nekoliko šansi čak da ubjedljivije slavi, no na sreću Rossonera Maignan je uspio da u drugom poluvremenu sačuva svoju prednost.

Svih 90 minuta odigrao je i Rade Krunić koji se baš nije proslavio sinoć protiv Intera. Bh. veznjak se utopio u sivilo svoje ekipe, a čak se jutros nalazi u centru pažnje zbog svog prgavog poteza.

Krunić je imao žuti karton iz prvog poluvremena, a potom je tokom drugog dijela kada je Inter imao korner namjerno rukom udario u stomak Bastonija, te se očekivalo da bi sudija čak mogao svirati penal.

Igrači Intera su žestoko negodovali i tražili da sudija pogleda VAR snimak i isključi Krunića, te dosudi penal za goste, no ostali su u šoku kada je Gil Manzano samo odmahnuo rukama.

Na usporenom snimku se vidjelo da je Krunić zaista namjerno udario defanzivca Intera, ali na svu sreću bh. veznjaku su sudije odlučile progledati kroz prste iako su vrlo lako mogli svirati penal i isključiti Krunića.

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

Revanš utakmica polufinala igra se već narednog utorka, a ovaj put će Inter imati ulogu domaćina i odličnu priliku da osigura plasman u veliko finale.

Podsjećamo, u drugom polufinalu igraju Manchester City i Real Madrid, a u prvom okršaju ovih timova na stadionu Santiago Bernabeu rezultat je bio 1:1.