Broadhead šokirao Hrvate: Wales osvojio bod na Poljudu

U susretu prvog kola Grupe D kvalifikacija za EURO 2024. Hrvatska i Wales odigrali su neriješeno 1:1 u Splitu.

Veoma neprijatno iznenađenje ekipe koja je zauzela treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Hrvatska je očekivala sva tri boda, imala više prilika, ali Wales je imao i sreće, ali i strpljenja da u smiraj susreta dođe do boda.

Velšani su u prvom poluvremenu bili bukvalno u milosti domaćina. Imali su dosta sreće u 26. minuti kada je poništen gol Hrvata, jer mu je prethodio faul u napadu Livaje. Ali samo minut kasnije odlična solo akcija Andreja Kramarića i fino plasiran udarac za vodstvo Hrvatske.

REUTERS/Antonio Bronic

Do poluvremena Hrvati su napadali, stvarali šanse, a veliku su propustili u finišu prvog dijela. Strijelac gola Kramarić umjesto da proigra Perišića koji je bio u zicer situaciji odlučio se da sam završava, ali nije uspio da stigne do drugog gola. U drugom poluvremenu Vatreni nisu bili toliko dobri, a Wales je krenuo nešto bolje.

Imali su gosti jednu lijepu priliku, ali su Hrvati do same završnice držali minimalno vodstvo. Ipak, taj pristup izabranika Zlatka Dalića im se osvetio u trećem minutu nadoknade, od ukupno tri. Centaršut Mephama, loša reakcija odbrane domaćih i sam kao duh na drugoj stativi bio je Broadhead, koji je savladao Livakovića i tako Zmajevima donio dragocjen bod.

U narednom kolu Hrvatska u utorak gostuje Turskoj u derbiju Grupe D.