Almiron ostavio Newcastle u trci za Ligu prvaka

Newcastle je u posljednjem duelu Premijer Lige ovog vikenda savladao Wolverhampton pred svojim navijačima sa 2:1.

Svrake su povele golom Alexandra Isaka u 26. minutu na asistenciju Kierana Trippiera.

Wolvesi uspjevaju da izjednače u 70. minutu preko Korejanca Hee-Chan Hwang kome je to bio prvi gol u sezoni.

Arsenal na +5 tri asistencije Trossarda, Svecima bod na Old Traffordu

Zanimljivo da se od 17 međusobnih duela u Premijer Ligi, na njih 16 dogodilo da oba tima postigla gol.

REUTERS/Scott Heppell

Ipak, pobjedu Svrakama donio je njihov najbolji igrač ove sezone Paragvajac Migel Almiron. On je u 79. minutu postigao 11. gol u sezoni.

Newcastle je trenutno peti sa četiri boda zaostatka u odnosu na Tottenham, ali i dvije utakmice manje.