Neće vam biti teško pogoditi ko je rival našoj reprezentaciji u petak u finalu Svjetskog prvenstva

Naši momci danas su savladali Kazahstan sa 3:0 u setovima. Prvi set naši reprezentativci dobili su sa 25:13, dok je u drugom setu rezultat bio malo neizvjesniji, a bilo je 25:19.

Najveći otpor su Egipćani pružili u posljednjem setu, kada su nekoliko puta bili jako blizu povratka, ali nisu to dopustili naši reprezentativci.

Na kraju se slavila pobjeda, te će naši momci sutra igrati finalnu utakmicu protiv Irana koji je večeras savladao Brazil 3:0 (25:20, 25:20, 25:15).

Radi se o rivalu kojeg dobro poznajemo, te će Iranci braniti titulu prvaka svijeta koji su osvojili 2018. godine kada su u finalu savladali upravo našu selekciju.

Za Iran će to biti deveto finale Svjetskog prvenstva, a naša selekcija igra po šesti put. Meč se igra u petak u 19 sati u Sarajevu.

Nakon današnje utakmice za SportSport.ba govorili su selektor reprezentacije BiH, Ifet Mahmutović, te Mirzet Duran.

“Nažalost pobjeda sa tužnim epilogom. Brat našeg kapitena je pola sata prije utakmice preselio. On je sam tražio da igra, nisam mu mogao zabraniti. Momci su spremni za titulu, to pokazuju i nadam se da će biti kako smo zamislili”, rekao je selektor Mahmutović.

Uspjeh ostaje u sjeni tužne vijesti zbog smrti brata našeg Sabahudina Delalića.

“Prije svega hvala na čestitkama. Pola sata prije dolaska, čuli smo tužnu vijest. Svaka mu čast jer je uspio odigrati utakmicu, svima bi to bilo teško. Kada je riječ o utakmici, nismo ih podcijenili i zasluženo smo u finalu”, rekao je Mirzet Duran.

Sat vremena prije naše utakmice preminuo je brat kapitena Sabahudina Delalića, Izet, ali je on odlučio da igra ovaj meč. Zaista je to bio nevjerovatan potez našeg kapitena, jer malo ko bi uspio da stane sabran i da bude u stanju da igra ovako važnu utakmicu.

Prije početka utakmice, prisutni u dvorani minutom šutnje i učenjem Fatihe odali su počast bratu bh. odbojkaša.

Delalića su sasvim očekivano savladale emocije, te nije uspio sakriti suze, a sigurno je da će današnji plasman u finale biti posvećen njegovom bratu.