Niko ne može da vjeruje kakvu grešku je sudija napravio sa živim zidom Manchester Uniteda

Od Manchester Uniteda jučer se očekivalo mnogo više u okršaju protiv Aston Ville koja ne briljira ove sezone, a to najbolje dokazuje činjenica da je klub promijenio prošle sedmice trenera.

Unai Emery je na klupi Aston Ville debitovao pobjedom i to u okršaju protiv Crvenih đavola i sigurno da nije mogao očekivati bolji početak u novom klubu.

Aston Villa je fantastično otvorila utakmicu i već nakon 11 minuta je vodila sa 2:0. Prvi gol zabio je Bailey u sedmoj minuti, a samo četiri minute kasnije pogodak za 2:0 postigao je Lucas Digne.

Međutim, gol francuskog fudbalera iz slobodnjaka je i danas glavna tema navijača Manchester Uniteda jer im je jedan detalj posebno zasmetao u toj situaciji.

Oni su pokazali veliko nezadovoljstvo s obzirom da je živi zid Uniteda bio previše udaljen od lopte što je sigurno i Digneu olakšalo posao da ga prebaci i na kraju pošalje loptu u mrežu Davide de Gee.

Kada je sudija Anthony Taylor označio gdje treba da stoji živi zid Manchester Uniteda odmah su se na to žalili Cristiano Ronaldo i Casemiro koji su govorili sudiji da je to previše, ali on nije mijenjao svoju odluku.

Ipak, navijači Uniteda su nakon utakmice posebno analizirali tu situaciji i shvatili su da je živi zid Uniteda bio udaljen skoro dva metra više nego što je trebao.

Na propisanoj udaljenosti od devet metara stajali su igrači Ville koji su smetali De Gei, a tek iza njih bio je živi zid Uniteda.

Image

Očito je odmah bilo da je Taylor previše udaljio živi zid, a navijači Manchester Uniteda smatraju da je to Digneu itekako olakšalo posao da zabije pogodak.

United je u finišu prvog dijela uspio da smanji na 2:1 kada je pogodio Luke Shaw, ali je Aston Villa početkom drugog poluvremena uspjela da povisi na 3:1 i riješi pitanje pobjednika u ovoj utakmici.