Pukla petarda na Emiratima: Arsenal je definitivno ozbiljan kandidat za titulu

U okviru 14. kola engleskog Premiershipa Arsenal je na svom terenu dočekao ekipu Nottingham Foresta i “pomeo” je rezultatom 5:0.

Prvi gol vidjeli smo već u petoj minuti kada Saka asistira Martinelliju, a ovaj pogađa za vodstvo izabranika Mikela Artete.

Na otvaranju drugog dijela show Nelsona. Prvo je u 49. minuti uduplao vodstvo Arsenala, a u 52. postigao još jedan gol i riješio pitanje pobjednika.

Rezultat 3:0 se na semaforu zadržao samo pet minuta, s obzirom na to da je u 57. minuti Partey sjajnim udarcem pogodio za 4:0.

Kao šlag na tortu majstorski pogodak Odegaarda od prečku u 78. minuti za novu pobjedu Arsenala.

Arsenal je sada na prvom mjestu s 31 bodom, dok Manchester City na drugom ima dva manje. Tottenham je treći s 26, ali i utakmicom više od Arsenala i Cityja.

Nottingham Forest zakucan je za dno tabele s devet bodova iz 13 odigranih utakmica i prvi su kandidati za ispadanje u Championship.

U narednom kolu Arsenal će gostovati kod gradskog rivala Chelseaja, dok će Nottingham na svom terenu dočekati ekipu Brentforda.

Premiership, 14. kolo:

Arsenal – Nottingham Forest 5:0 (Martinelli 5′, Nelson 49′, 52′, Partey 57′, Odegaard 78′)