Zvezda slavila protiv Vojvodine

Fudbaleri Crvene zvezde u zaostalom meču 5. kola Superlige Srbije gostovali su ekipi Vojvodine, a gost iz Beograda zasluženo je slavio 2:0 golovima Aleksandra Pešića i Gelora Kange sa penala.

U prvom poluvremenu priprijetio je nakon osam minuta Aleksandar Katai, njegov udarac prešao je preko gola.

Potom je nešto kasnije Katai proigrao Pešića, domaćin se dobro brani, a Kanga šalje loptu daleko od gola.

U 35. minutu viđena je odlična prilika. Lepo su kombinovali katai i Pešić, prvi je izašao pred Lazara Carevića, a nekadašnji golman Barselone odlično je reagovao i sačuvao mrežu domaćeg sastava.

Do kraja prvih 45. minuta povredio se Uroš Vitas, ali nije bilo većih fudbalskih uzbuđenja.

Atomski fudbal na startu drugog poluvremena. Prvo je Uroš Nikolić u 48. minutu udarcem glavom pogodio stativu, odmah je priprijetio Kanga na drugoj strani, a u 52. minutu Aleksandar Pešić je odlično reagovao na proigravanje Erakovića i došao do četvrtog gola u sezoni.

Rukom je nakon kornera Zvezde igrao Uroš Nikolić, nakon pregleda VAR snimka dodijeljan je penal za Zvezdu, a Gelor Kanga hladnokrvno ga je izveo za 2:0.

Prethodno su domaći igrači protestovali tražeći faul Milana Rodića, ali je Lazar Lukić pokazao da se igra nastavi.

Crvena zvezda će u nedjelju od 17 časova gostovati Radničkom u Nišu, dok Vojvodina gostuje Napretku u ponedjeljak od 20 časova.

Šampion Srbije nakon toga igra protiv igra protiv Trabzonspora u četvrtak od 21.