Sloboda vodila, pa spašavala bod protiv Veleža

Dobra fudbalska predstava viđena je u duelu starih rivala, a na kraju su bodovi podijeljeni.

Sloboda prva prijeti u ovom meču. U šestoj minuti Vranješ šutira s vrha kaznenog prostora, Bogdanović sigurno brani. Velež uzvraća pet minuta kasnije. Zeljković gađa s 25 metara, lopta međutim odlazi pored gola.

Sloboda u 21. minuti stvara veliku šansu. Osmić šutira nakon prekida, izblokiran je, a zatim na obje strane nekoliko opasnih napada ne donose pravu završnicu.

Anđušić je u 32. minuti imao šansu za Velež, Bukvić brani uz pomoć Osmankovića a zatim na drugoj strani pokušavaju Maksimović i Osmić, no bez promjene rezultata.

Rezultatom 0:0 otišlo se na odmor da bi Sloboda odmah na otvaranju drugog dijela došla do vodstva. Stojan Vranješ prihvata jednu loptu na 10-ak metara od gola Veleža, a zatim matira Bogdanovića za 1:0 za prvi gol u dresu Slobode. Asistent je bio Maksimović.

Sloboda je potom stvorila još nekoliko opasnih situacija pred golom Bogdanovića, ali izostala je realizacija.

Velež je u 66. minuti došao do izjednačenja. Nakon jednog prekida i ubacivanja Pršeša, Devedžić loše reaguje u kaznenom prostoru i šalje loptu u vlastitu mrežu za 1:1.

Potom se igra malo umirila sve do 80. minute kada se Pantelić našao u velikoj šansi. Sam je bio pred Bukvićem, golman Slobode fenomenalno brani i spašava svoj tim.

Do kraja meča bilo je još opasnih napada pred oba gola. Velež je bio bliži pobjedi, Bukvić spašava nakon udarca Pršeša, a zatim Vehabović pogađa prečku.

Ostalo je međutim 1:1 i oba tima su osvojila po bod.