Jedna od najboljih partija u karijeri: Eldar Ćivić proglašen igračem kola u Mađarskoj

Edin Džeko sjajno koristi izostanak Lukakua u Interu, postiže golova, asistira, Miralem Pjanić otišao je u UAE i konačno igra, Ibrahim Šehić sjajan je na golu Konyaspora, o Anelu Ahmedhodžiću ne treba trošiti riječi…

Presudni momenat meča

Ahmedhodžić ponovo oduševio Engleze: Potez utakmice djelo je našeg Zmaja

U Mađarskoj pratimo pravu bh. klapu u prvaku i najboljoj ekipi u ovoj zemlji, Ferencvarosu. Adnan Kovačević, Eldar Ćivić i Muhamed Bešić tu su odavno domaći, a ovog ljeta iz Dinama im je stigao i Amer Gojak.

Osmo kolo mađarske OTP Bank lige donijelo je derbi protiv Kisvarde našeg Jasmina Mešanovića, a Ferencvaros je bio superioran i u ovom meču i slavio s 3:0.

Marokanski napadač Ryan Mmaee postigao je sva tri pogotka na ovoj utakmici, prvi iz penala u 27. minuti, a preostala dva u drugom poluvremenu.

Zaslužan za sva tri pogotka ovog momka bio je upravo jedan od naših Zmajeva, a u pitanju je Eldar Ćivić.

Lijevi bek naše reprezentacije prvo je izborio penal u prvom poluvremenu, a zatim je asistirao za preostala dva pogotka Mmaeea u drugom. Pogledajte.

Iako je njegov saigrač postigao hat-trick na ovoj utakmici, Eldar Ćivić je sasvim zasluženo ponio epitet igrača kola u mađarskoj OTP Bank ligi.

Opis nije dostupan.

Ćivić je odigrao svih 90 minuta na ovom meču, Gojak je igrao do 64. kada ga je zamijenio Vecsei, dok je Kovačević igru preventivno zbog bola u loži napustio u 38. minuti, no nije u pitanju nikakva povreda i ubrzo će biti spreman za povratak na teren. Bešić je presjedio na klupi ovu utakmicu.