Debakl Liverpula u Napulju

Fudbaleri Napolija savladali su na svom stadionu ekipu Liverpula sa 4:1 u meču prvog kola Grupe A Lige šampiona.

Šokantan poraz doživeli su izabranici Jirgena Klopa na gostovanju u Napulju.

Tek dvije pobjede ostvarili su “crveni” u sedam odigranih utakmica na startu nove sezone.

Od samog starta moglo se nagovijestiti da se Liverpul neće dobro provesti na stadionu “Dijego Armando Maradona”.

Igrao se peti minut kada je Napoli iznudio jedanaesterac, koji u gol pretvara Zijelinski.

Minut 18. i novi penal za domaćina, samo ovoga puta Alison odlično reaguje i zaustavlja Osimena.

Djelovalo je kao da to može razbuditi goste, ali je Liverpul do kraja prvog poluvremena doživeo hladan tuš.

Anguisa je u 31. minutu postigao gol za 2:0, da bi u finišu prvog dijela meča, u 44. minutu, Simeone povisio na ubokedljivih 3:0.

Loše je počelo po Liverpul i u drugom dijelu, pošto je u 47. minutu Zijelinski pogodio drugi put na meču, čime je Napoli došao do 4:0.

Samo dva minuta kasnije, Liverpul se trgao i postigao pogodak, a strelac je bio Diaz.

Ipak, bilo je to sve od gostiju u ovom meču, pa je Napoli upisao ubedljivu pobedu na svom terenu.

U drugom meču Grupe A, Ajaks je sa 4:0 savladao Rendžers.