Vrijedno hvale: Za Sarajevo sinoć nastupilo sedam U21 fudbalera

FK Sarajevo sinoć je na stadionu Bilino polje savladao FK Leotar sa 3-0.

Uvjerljiva pobjeda nije jedino pozitivno što se sinoć dogodilo za ekipu koju sa klupe predvodi Feđa Dudić.

Naime, sinoćnju utakmicu Sarajevo je započelo sa četiri U21 fudbalera. Na golu je bio 18-godišnji Muhamed Šahinović. Kapitensku traku nosio je tri godine stariji Andrej Đokanović. Upravo njega je Dudić nakon utakmice okarakterisao kalibrom za seniorsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Đokanović sa kapitenskom trakom (FOTO: T.Š./Sportske.ba)

U startnoj postavi našao se i Tarik Ramić koji je sa svojih 19 godina zauzeo mjesto na sredini terena, a već redovan u prvoj postavi je 21-godišnji Dal Varešanović. Ovaj posljednji se sinoć stigao upisati i u strijelce, pogodivši za 3-0.

U drugom poluvremenu, priliku za igru dobila su i dva 18-godišnjaka: Muharem Trako i Irfan Ramić.

Epitet najmlađeg koji je sinoć nastupio za Sarajevo, ipak, pripada Harisu Ališahu, koji je kao 17-godišnjak u 76. minuti dobio priliku za igru.

Dakle, ukupno sedam U21 fudbalera je na sinoćnjem susretu zaigralo u bordo dresu (Šahinović, Đokanović, Ramić Tarik, Varešanović, Trako, Ramić Irfan, Ališah).

Pored nabrojanih, utakmicu su sa klupe odgledala još dvojica U21 fudbalera – Enedin Mulalić i Belmin Dizdarević.

Zanimljiv je i podatak da je, prema zapisniku sinoćnjeg susreta, na klupi Sarajeva bilo svega dva fudbalera koji ne pripadaju U21 kategoriji: To su Mersudin Ahmetović i Rijad Kobiljar. Svi ostali (Dizdarević, Trako, Mulalić, Ališah, Ramić Irfan, Kobiljar) spadaju pod ono što se naziva „zaštićenim godištem“.

(T.Š./Sportske.ba)

The post Vrijedno hvale: Za Sarajevo sinoć nastupilo sedam U21 fudbalera appeared first on Sportske.ba.