Pet golova, dva preokreta: U fantastičnoj atmosferi Pukki i društvo konačno pali!

Utakmica četvrtog kola Lige nacija između Bosne i Hercegovine i Finske odigrana je večeras na stadionu Bilino polje. Meč je završen rezultatom 3:2.

Zmajevi so počeli fantastično. Već u petoj minuti Edin Džeko je srušen u finskom šesnaestercu – VAR je odluku potvrdio – a loptu je na bijelu tačku postavio Miralem Pjanić koji je bio precizan za 1:0 u petoj minuti susreta.

Radost domaćih nije dugo trajala. U 10. minuti već je bilo 1:1: Strijelac je bio Pukki za kojeg bosanskohercegovačka odbrana ponovo nije imala rješenja.

Reprezentacija BiH je nastavila sa napadima. U 16. minuti dobru priliku imao je Duljević, no lopta je završila u korneru. Kazna za propuštenu šansu stigla je samo dvije minute kasnije. Pukki je ovaj put bio asistent, a pogodio je Kallman. “Ivaylo, odlazi”, opet su poručili BH Fanaticosi tada.

U 23. minuti Luka Menalo je dobro šutirao – njegov volej je otišao pored gola. Šest minuta kasnije, u 29. minuti, Bilino polje se radovalo po drugi put  – Džeko je pogodio mrežu Finaca, no pomoćni sudija je signalizirao offside poziciju. Pomoću VAR tehnologije vršena je kontrola situacije, a onda su uslijedile sretne vijesti za navijače Zmajeva: Gol je priznat.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 2:2.

Prvu veliku priliku u drugom poluvremenu imali su Finci. Anel Ahmedhodžić je pogriješio i loptu praktički u for gurnuo Pukkiju koji je iz dobre šanse šutirao pored gola.

U 58. minuti Bilino polje je proključalo. Strijelac je ponovo bio Džeko za 3:2 i drugi preokret na meču.

Dobru priliku za izjednačenje Finska je imala u 64. minuti. Ilmari Niskanen je šutirao pokraj lijeve stative Šehićevog gola. U 69. minuti Džeko je šutirao, ali pravo u golmana gostiju. Richard Jensen, lijevi bek Finaca, fantastično je šutirao sa distance u 72. minuti: Tada se dobrom paradom iskazao Ibrahim Šehić. U 76. minuti kontra-napad selekcije Bosne i Hercegovine, međutim golman Hradecky zaustavlja Džekin udarac. U 83. minuti Pukki šutira, lopta završava u korneru.

Na opisani način, Bosna i Hercegovina je, nakon tri uzastopna međusobna duela bez pobjede, došla do trijumfa protiv selekcije Finske rezultatom 3:2.