„Vatreni“ golom Luke Modrića u Parizu „ohladili“ Francuze

Hrvatska fudbalska reprezentacija savladala je večeras Francusku u Parizu rezultatom 1:0 u četvrtom kolu UEFA Lige nacija.

Tri boda „vatrenima“ na „Sta de Francu“ u reprizi posljednjeg finala Svjetskog prvenstva donio je kapiten Luka Modrić na samom početku utakmice.

„Hladan tuš“ za domaćine desio se u četvrtoj minuti kada je Konate srušio Budimira, a nakon VAR provjere utvrđeno je da ima elemenata za jedanaesterac.

Minut kasnije golman Maignan je vrhom prstiju uspio dodirnuti Modrićev šut sa bijele tačke, ali je lopta ipak završila u mreži.

Nakon deset pokušaja ovo je prva pobjeda “vatrenih” protiv “trikolora”.

„Vatreni“ su sada drugi na tabeli iza Danaca koje očekuje gostovanje u Hrvatskoj. Danska je večeras u drugoj utakmici ove grupe na domaćem terenu savladala Austriju sa 2:0.

Nakon četiri odigrana kola Danska je prva na tabeli sa devet bodova. Hrvatska ima dva manje, Austrija je sakupila četiri, dok Francuska ima samo dva boda.