Francuska i dalje bez pobjede u Ligi nacija, Hrvatska slavila u Danskoj

Fudbaleri Francuske priredili su novo razočarenje navijačima odigravši samo 1:1 u trećekom kolu Lige nacija u gostima protiv Austrije. Hrvatska je s druge strane upisala tri boda upisavši pobjedu protiv Danske u gostima sa 1:0.

Propustio je tim Didiera Deschampsa u prvom dijelu nekoliko izglednih prilika, a to je kaznio Andreas Weimann u 37. minuti. Laimer je proigrao napadača Bristola koji pogađa mrežu Llorisa.

Izvor : REUTERS/Lisa Leutner

Bod Trikolorima donio je rezervista Mbappe u 83. minuti. Nkunku je uposlio napadača Paris Saint Germaina koji rutinski pogađa mrežu Pentza.

Mogao je isti igrač i donijeti preokret Francuskoj pet minuta kasnije, ali je nakon dobre akcije pogodio samo vanjski dio mreže.

U drugom susretu Grupe 1 Hrvatska je sa 1:0 bila bolja od Danske.

Trenutak odluke desio se u 69. minuti kada je pogodak postigao veznjak Atalante Mario Pašalić.

Izvor : Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix via REUTERS

Hrvatska nakon pobjede zauzima treće mjesto sa četiri osvojena boda, isto koliko ima i drugoplasirana Austrija. Danska je lider sa 6 bodova, dok je Francuska posljednjeplasirana sa svega dva osvojena boda.

U Ligi B je Izrael nakon preokreta savladao Albaniju sa 2:1.

Poveli su Albanci preko Broje u drugoj minuti nadoknade prvog dijela, ali je Izrael u drugom stigao do preokreta i tri boda.

Solomon je u 57. pogodio za poravnanje, da bi isti igrač 15 minuta kasnije donio veliku pobjedu svojoj selekciji.

Izvor : REUTERS/Florion Goga