Počelu u paklu, završilo u pozorištu: U maratonskom meču Zvezda osvojila ABA ligu uz novu sramotu

Šesta titula za izabranike Dejana Radonjića

U  majstorici  ABA lige između Crvene Zvezde i Partizana viđena je odlična košarka. Na kraju nakon velike borbe slavila je Crvena Zvezda rezultatom 80:77.

Nakon prvih 10 minuta bilo je 20:18 za izabranike Željka Obradovića. Nastavak susreta donosi veliku borbu ali i u drugom periodu bolja igra Partizana koji ovaj period rješavaju sa 17:15. Na veliki odmor odlazi se pri rezultatu 37:33 u korist gostujućeg sastava.

Početak trećeg perioda Crvena Zvezda mnogo bolje otvara i dolazi vrlo brzo na 39:39, ali onda poslije jednog faula Nikole Kalinića nad Mathiasom Lessortom, na teren su prema sudijama bačeni razni predmeti, te su arbitri glavom bez obzira pobjegli u svlačionicu.

Nakon sat vremena pauze nastavljen je ovaj susret tačnije treći period. Ovaj period dobijaju košarkaši Crvene Zvezde sa 26:21, te je nakon 30 minuta rezultat glasio 59:58 u korist izabranika Dejana Radonjića.

Četvrti period vrlo neefikasna košarka, gdje je nakon pet minuta igre rezultat glasio 8:7 u ovom periodu. U takvom omjeru snaga bolje se snalazi Crvena Zvezda koja nakon velike drame slavi pobjedu rezultatom 80:77.

Nova beogradska sramota!

Finale ABA lige

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Dejan Davidovac sa 15, Nate Wolters sa 12 i Nikola Kalinić sa 11 poena. Kod Partizana bolji od ostalih bili su Kevin Punter sa 27 poena, dok je Aleksa Avramović dodao 12, a Dallas Moore susret je završio sa 11 postignutih poena.