LN: Turska deklasirala Farska Ostrva, Armenija iznenadila Irsku

Fudbaleri Turske upisali su ubjedljiv trijumf u grupi 1 Lige C Farska Ostrva sa 4:0. Armenija je slavila minimalnu pobjedu protiv favorizovane Irske, a Luksemburg je bio bolji na gostovanju kod Litvanije 0:2.

Cengiz Under doveo je Tursku u vodstvo protiv Farskih Ostrva u 37. minuti na asistenciju Kerema Akturkoglua, što je bio i rezultat prvih 45 minuta.

Samo dvije minute nastavka trebalo je selekciji Stefana Kuntza da dođe do 2:0. Halil Dervisoglu zatresao je mrežu Gunnara Nielsena. Ovaj put asistenciju je ubilježio Enes Unal.

Fudbaleru Marseillea Underu poništen je gol u 54. minuti nakon VAR-a.

Još dva gola Turaka u završnici za samo tri minute od 82. do 85. pogađali su Dursun i Demiral za konačnih 4:0.

Izvor : REUTERS/Umit Bektas

U drugom meču grupe Luksemburg je pobijedio Litvaniju u Vilniusu uz dva gola Danela Sinanija.

Turska je prva u grupi sa 3 boda. Isto toliko ima Luksemburg uz lošiju gol razliku. Litvanija je treća, a Farska Ostrva četvrta.

Eduard Spertsyan je golom u 74. minuti donijelo slavlje Armencima u Yerevanu protiv reprezentacije Republike Irske.

Izvor : Hayk Baghdasaryan/Photolure via REUTERS