City napunio mrežu Leedsa i vratio se na prvo mjesto (VIDEO)

Fudbaleri Manchester Cityja u 35. kolu Premijer lige ubjedljivo su u gostima pobedili Leeds 4:0 i vratili se na prvo mjesto na tabeli.

Ekipa Pepa Guardiole četiri meča prije kraja sezone ima bod prednosti u odnosu na Liverpool, a pored obaveza u prvenstvu očekuju je obaveze u polufinalu Lige prvaka.

Leeds, koji je prekinuo niz od pet utakmica bez poraza, je prvi iznad zone ispadanja sa 34 boda, ali i dvije utakmice više od Evertona koji ima 29 bodova.

„Građani“ su poveli u 13. minutu golom Rodrija. Španac je sjajno reagovao na centaršut Phila Fodena i glavom iz neposredne blizine donio prednost svom timu.

Nisu gosti blistali u prvom poluvremenu, ali su u nastavku bez većih poteškoća zabilježili treći uzastopni trijumf.

Defanzivac Nathan Ake je u 54. minutu bio na pravom mestu, a Gabriel Jesus je u 78. minutu nakon još jedne odlične asistencije Fodena i treći put pogodio mrežu rivala. Brazilcu je to bio osmi pogodak u sezoni.

Rezervista Fernardinho je u nadoknadi postavio konačan rezultat.

Leeds je nekoliko puta zaprijetio gostima, ali bodove spasa moraće da potraži u preostalim utakmicama.

City, koji sada ima samo za jedan pogodak lošiju gol razliku od Liverpula, u sljedećem kolu dočekuje Newcastle, a Leeds gostuje Arsenalu.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad