Suarez i Felix Atleticu donijeli vrijednu pobjedu u borbi za Ligu prvaka

Fudbaleri Atletico Madrida savladali su u 30. kolu španske La Lige ekipu Deportivo Alavesa sa 4:1.

Povele su Jorgandžije u 11. minuti, a strijelac je bio Joao Felix na asistenciju hrvatskog reprezentativca Šime Vrsaljka.

Izvor : REUTERS/Susana Vera

Gonzalo Escalante je u 63. minuti poravnao rezultat, ali je radost gostiju trajala svega 12 minuta.

Luis Suarez je u 75. minuti sa bijele tačke doveo Atletico u novu prednost.

Joao Felix je drugim golom u 82. donio dva gola prednosti Madriđanima, da bi Suarez u samom finišu svojim drugim golom postavio konačan rezultat.

Atletico se nakon ove pobjede probio na treće mjesto tabele La Lige i sada ima 57 osvojenih bodova, Alaves je posljednjeplasirani sa samo 22 boda.