Burak je plakao kao malo dijete, a zatim su saigrači napravili potez kojeg nikad neće zaboraviti

Predivne scene

Portugal je večeras u Portu s 3:1 savladao Tursku i plasirao se u finale baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Katar.

Foto – Screenshot

Portugalci su imali dva gola prednosti u ovom meču, ali su Turci propustili veliku šansu da se potpuno vrate u meč.

Burak Yilmaz je smanjio rezultat na 2:1 u 65. minuti meča, a zatim je sedam minuta prije kraja dobio šansu da izjednači rezultat nakon što je dosuđen penal za Tursku.

Međutim, iskusni 36-godišnji napadač nije uspio da zabije gol. Loptu je poslao daleko preko gola, da bi kazna stigla u nadoknadi kada je Portugal postigao i treći gol.

Nakon utakmice Burak je bio neutješan. Plakao je kao malo dijete na sredini terena, ali ga saigrači nisu ostavili samog.

Pružili su mu veliku podršku i zagrljeni su dočekali kraj na centru.

“Na kraju utakmice napravili smo krug na centru i rekli smo Buraku: ‘Trebao bi biti ponosan jer si kapiten ovog tima’. Bez njega ovaj tim ne bi bio ovdje. Jednostavno nekad treba imati sreće”, rekao je selektor Turske Stefan Kuntz.

Portugal će za plasman na Svjetsko prvenstvo igrati protiv Sjeverne Makedonije.