Senegal posljednji polufinalista Afričkog kupa nacija

Eliminisali Ekvatorijalnu Gvineju

Posljednji duel četvrtine finala Afričkog kupa nacija odigrali su Senegal i Ekvatorijalna Gvineja.

Senegalci su u ovaj duel ušli kao favoriti i to su opravdali na terenu, slavili rezultatom 3:1, iako je Ekvatorijalna Gvineja pružila vrlo dobar otpor.

Slavlje za Senegalce u 28. minuti meča. Dobra akcija, Mane je asistirao, a Didehiou pogađa za 1:0.

Nakon toga i prilika za Manea, ostalo je 1:0. Pokušavali su i fudbaleri Ekvatorijalne Gvineje, međutim na odmor se odlazi sa minimalnim vodstvom Senegalaca.

Početkom drugom poluvremena ofanzivnija igra Ekvatorijalne Gvineje, a nagrada za to stiže u 57. minuti kada Buyla na dodavanje Ganeta poravnava na 1:1.

U 68. minuti iskusni Kouyate najbolje se snalazi u šesnaestercu Ekvatorijalne Gvineje i pogađa za 2:1 i novo vodstvo Senegala. Igrala se 79. minuta kada je Mane sjajno prošao i uposlio Sarra koji rutinski pogađa za 3:1.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata i Senegal je izborio plasman u polufinale Afričkog kupa nacija gdje ih čeka selekcija Burkine Faso.

Drugi polufinalni par čine domaćin Kamerun i selekcija Egipta koja je danas nakon produžetaka eliminisala Maroko kojeg sa klupe predvodi naš Vahid Halilhodžić.