Kiks Redsa: Lookman donio veliku pobjedu Leicesteru protiv Liverpoola (VIDEO)

Fudbaleri Leicester Cityja savladali su u 20. kolu engleskog Premiershipa na “King Power” stadionu ekipu Liverpoola sa 1:0.

Redsi su silovito započeli susret, a Mohamed Salah je u 16. minuti promašio jedanaesterac. Njegov udarac je najprije odbranio Schmeichel, da bi Egipćanin natrčao na odbijenu loptu i pogodio prečku.

Prijetili su izabranici Jurgena Kloppa još u nekoliko navrata do kraja prvog dijela, ali se rezultat nije mijenjao.

Sadio Mane je imao veliku priliku na otvaranju drugog dijela. Fabinho je sjajno proigrao Senegalca koji izlazi sam pred golmana Leicestera, ali i loše šutira pa je lopta otišla preko gola.

Lisice su u jednom od rijetkih napada na ovom susretu do prednosti, ali i do velike pobjede stigle u 59. minuti susreta. Ademola Lookman je primio pas od Dewsbury-Halla i pogodio mrežu Alissona Beckera.

Prijetio je Liverpool do kraja susreta preko Virgila van Dijka i Dioga Jote, ali se rezultat nije mijenjao.

Leicester nakon ove pobjede zauzima 9. poziciju na tabeli Premiershipa sa 25 osvojenih bodova, dok je Liverpool drugi sa 41 bodom, 6 manje u odnosu na prvoplasirani Manchester City.

U narednom kolu Leicester će dočekati Norwich, dok će Liverpool u velikom derbiju na Stamford Bridgeu igrati protiv Chelseaja.