Real bez 11 igrača slavio na teškom gostovanju i napravio krupan korak prema tituli

Athletic nije uspio da zaustavi Ancelottijev tim

U meču 21. kola španske La Lige Real Madrid je kao gost savladao Athletic Bilbao s 2:1.

E. Škorić

Iako je u Bilbao došao bez čak 11 nogometaša, među kojima Isco, Modrić, Casemiro, Alaba, Asensio, Rodrygo, Carvajal i Bale, Real je svejedno uspio da pobijedi Athletic.

Duel na San Mamesu počeo je spektakularno – tri gola za samo 10 minuta, no interesantno da više nije viđen nijedan gol.

Zvijezda večeri bio je Karim Benzema. Sjajni francuski reprezentativac u četvrtoj minuti postiže jedan od najljepših golova u karijeri, a samo tri minute kasnije povisio je na 2:0.

Athletic preko Sanceta u 10. minuti smanjuje na 2:1, ali ostalo je tako, pa je Real proslavio velika tri boda.

Madriđani su uvjerljivo prvi sa 46 bodova, imaju osam bodova i utakmicu više od drugoplasirane Seville, ali je pravo pitanje hoće li iko uspjeti da zastavi Kraljeve na putu prema novoj tituli.

Drugi velikani poput Atletica i Barcelone imaju čak po 17 i 18 bodova zaostatka za timom Carla Ancelottija, koji je na najbolji način okončao 2021. godinu. Početkom 2022. godine Real gostuje kod Getafea.