Igraču Milana je mogao okončati karijeru, a dobio tek utakmicu suspenzije

Soriano je dobro prošao

Nogometaš Bologne Roberto Soriano je zbog pogibljenog starta u duelu protiv Milana dobio direktan crveni karton, ali i samo meč suspenzije.

E. Škorić

Bek Milana Fodé-Ballo Toure može biti sretan da nije uništena njegova karijera i da nije teže stradao nakon krvničkog starta Soriana.

Iako se očekivalo da će Soriano naknadno biti žestoko kažnjen, čini se da je on zapravo nagrađen od strane Disciplinske komisije Serije A jer je dobio tek utakmicu zabrane.

Inače, u spomenutom susretu Milan je slavio s 4:2 u Bologni, a osim Soriana direktan crveni karton u tom duelu dobio je i Soumaoro jer je kao posljednji igrač povukao za dres Radeta Krunića.

Taj crveni karton sudija Valeri je pokazao u 20. minutim, dok je Soriano isključen u 58. minuti pri rezultatu 2:2. Rossoneri su s dva igrača manje do kraja uspjeli dati dva gola i pobijediti za prvo mjesto na tabeli.