Fantastične vijesti za Zmajeve dolaze iz Ukrajine, Sjeverna Makedonija napravila senzaciju epskih zamjera u Njemačkoj!

U večerašnjim utakmicama kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine najveće iznenađenje priredila je reprezentacija Sjeverne Makedonije koja je uspjela slaviti pobjedu protiv daleko snažnije reprezentacije Njemačke sa rezultatom 1:2.

Prvi pogodak na utakmici stigao je u finišu provg poluvremena, kada je u sudijskoj nadoknadi nakon prelijepe akcije Makedonaca mrežu Elfa zatresao Goran Pandev.

U nastavku susreta Nijemci su uspjeli doći do izjednačujućeg pogotka, a strijelac pogotka bio je Ilkay Gundogan koji je bio siguran sa bijele tačke. Ipak, tri boda Makedoncima protiv reprezentacije Njemačke donio je Elif Elmas u 85. minuti utakmice.

U drugom susretu Španija je bila sigurna protiv reprezentacije Kosova, a konačan rezultat utakmice glasio je 3:1. Za Crvenu furiju večeras su pogađali Dani Olmo, Ferran Torres i Gerard Moreno, dok je jedini pogodak za reprezentaciju Kosova postigao Besar Halimi.

Za reprezentaciju BiH najvažniji je remi Ukrajine i Kazahstana. Ukrajinci sada imaju samo tri boda iz tri meča, te su u dosta nezgodnoj poziciji pred nastavak kvalifikacija.