Igokea ubjedljiva protiv Zadra

Košarkaši Igokee pobijedili su u gostima Zadar rezultatom 86:63 u utakmici 23. kola regionalne ABA lige.

Košarkaši Igokee odigrali su odličnu utakmicu i ostvarili petu uzastopnu pobjedu protiv Zadrana, ujedno i veoma bitnu u borbi za plasman u plej-of.

Јedino vođstvo u utakmici Zadar je imao na početku 3:2. Od tog trenutka, tim iz Aleksandrovca je preuzeo kontrolu i već u prvoj četvrtini došao do velike prednosti.

Aleksandrovčani su imali i 15 poena prednosti, a prvu četvrtinu završili su se sa deset poena razlike.

Nastavila je Igokea i u drugoj četvrtini da rešeta koš domaćina, koji nije imao rješenja za raspoložene igrače gostujućeg sastava.

Na kraju prvog poluvremena Aleksandrovčani su imali 16 poena prednosti – 43:27.

Na startu treće četvrtine “Igosi” su sa tri vezane trojke otišli na 25 poenta prednosti.

Održavali su gosti prednost, a Zadar je uspio da je smanji na 20 poena zaostatka na ulasku u posljednju četvrtinu.

Išla je prednost gostiju u posljednjih deset minuta i do 29 poena u jednom trenutku – 52:81, a Igokea je utakmica riješila u svoju korist rezultatom 86:63.

Svi igrači Igokee su se upisali u strijelce, a najefikasniji su bili Nikola Јovanović sa 13, Edin Atić i Entoni Klemons su dodali po 12, a Džeki Karmajkl deset poena.

Kod Zadra je najefikasniji bio Džastin Karter sa 15 poena, ali je imao loš procenat šuta

Igokea je tako dva puta ove sezone vrlo ubjedljivo savladala Zadar, pošto je i prvi susret na svom terenu dobila sa 72:48.

“Igose” očekuje put u Španiju, gdje će odigrati oba meča protiv San Pablo Burgosa u FIBA Ligi šampiona.