Srbi neriješeno sa Turskom

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je neriješeno, 2:2, protiv Turske u četvrtom kolu Lige B Lige nacija.

“Orlovi” su imali prednost od 2:0, ali do kraja meča nisu uspjeli da odole napadima domaćina.

Srpski tim vodio je 2:0 golovima Sergeja Milinkovića-Savića u 21. i Aleksandra Mitrovića iz penala u 49. minutu, ali je Turska izjednačila preko Hakana Čalhanoglua u 57. i Ozana Tufana u 76. minutu.

Ovim rezultatom Srbija je i poslije četiri kola ostala bez ijedne pobjede u Grupi 3, te je i dalje “zakucana” za dno tabele.

Sa druge strane ni Turska nije uspjela da zabilježi prvi trijumf pa će se ove dvije reprezentacije, gotovo izvjesno, do kraja grupne faze boriti za opstanak u Ligi B.

Srbija će 15. novembra gostovati Mađarskoj, a tri dana kasnije dočekati Rusiju.

Večeras je odigrano ukupno 20 utakmica 4. kola Lige nacija širom Evrope.

Od zemalja regiona najuvjerljivija bila je Slovenija koja je slavila u gostima kod Moldavije u Ligi C rezultatom 4:0. Reprezentacija Sjeverne Makedonije ugostila je Gruziju, a utakmica je završena bez pobjednika 1:1.